Purustatud Must pässik/Chaga/Kasekäsn/Inonotus Obliquus  suures 500 grammises pakendis

17.90 

14 laos

Purustatud( 1,0 – 10 mm) must pässik/chaga/Inonotus Obliquus suures 500 grammises pakendis

Must pässik (Inonotus obliquus) on seeneliik pässiku perekonnast. Must pässik on taimepatogeen ja ravimseen.

Eesti pärimustekstides teatakse teda kui vähirohtu. Musta pässiku rahvakeelsed nimetused on kasekäbakaskasekäsnmust kõbjasmust torik.

Musta pässiku basidiospoorid levivad õhu kaudu ja langevad kahjustada saanud elavate lehtpuude tüvedele.[2] Spoorid tungivad vigastatud koore kaudu tüvesse ja neist areneb peremeespuu mahlast toituv mütseel. Kase või mitut muud liiki lehtpuude tüve külge kasvab ebakorrapärase kuju, krobelise ja kergesti puruneva välispinnaga must mügar. Nende steriilsete mügarate all paiknevad musta pässiku õhukesed ja liibuvad viljakehad (pässikukühm ise on steriilne).

1955. aastal nimetas Medical Academy of Science in Moscow musta pässiku vähivastaseks aineks. (Song jt, 2013) .

Allikas: Vikipeedia

Musta pässiku tee tarbimine takistab mõnda tüüpi kasvajarakkude arengut, parandab haige enesetunnet ja immuunsüsteemi, langetab kergelt vererõhku.

Must pässik on ka hea vitamiinide B1, B2 ja B5 allikas ning sisaldab ohtralt antioksüdante ja vesilahustuvaid bioaktiivseid komplekse.

B1 ja B2 vitamiinid aitavad kaasa närvisüsteemi normaalsele funktsioneerimisele. B2 vitamin aitab hoida nahka normaalsena. Pantoteenhape (vitamin B5) aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Kasutamine:

Variant 1) Keeda musta pässikut 15 minutit kuni 2 tundi või hauta isegi mitu tundi. 2 – 5 spl pulbrit 500 ml vee kohta. Võib kasutada ka koos teiste teedega või isegi lisada kohvi hulka (näiteks panna kohvifiltrisse 1–2 tl pässiku puru koos kohviga).
Musta pässiku kuumutamine on tähtis, sest siis saab immuunsust tugevdavad ained kõige paremini kätte. Pulbrit või teed võib kasutada ka smuutides või eliksiirides.

Variant 2) Kuna B grupi vitamiinid on termolabiilsed ehk kuumatisel lagunevad, siis tuleks nende kättesaamiseks lahusest teha külmtõmmis.

2 -3 spl pässikupuru + 1 liiter leiget vett. Hoida 10 – 20 tundi, kurnata. Juua 2-3 tassi päevas.

Mõsitlik on keedetud pässik( Variant 1 ) ja külmtõmmise teel saadud pässiku vedelikud( Variant 2)  kokku valada. Sel juhul saab joogist kätte kõik ained: bioaktiivsed, antioksüdantsed, vähivastased toimained + vitamiinid.

Vastunäidustused:

Must pässik liigitatakse toniseerivate ravimtaimede alla. Teda võib kasutada suurtes annustes ja pikka aega, kuna ta tasakaalustab organismi tegevust ilma kõrvalnähtudeta. NB! Ära kasuta pässikut koos antibiootikumide või soonesisese glükoosiga, kuna nad mõjuvad antagonistlikult ehk vastandlikult. Kuna vastunäidustuste andmed puuduvad – vältida raseduse ajal.

Säilitamine: Hoida kuivas, valguse eest kaitstult.

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.