Paljudel inimestel on tulnud oma elus kokku puutuda antibiootikumidega. Antibiootikumid on tööstuslikult sünteesitud ained, mis surmavad erinevaid mikroorganisme või raskendavad nende elutsüklit. Ehk siis antibiootikum on ravim bakteriaalse haiguse korral.

Sünteesitud antibiootikumide võidukäik algas peale seda kui šoti farmakoloog Alexander Fleming 1928 aastal avastas penitsilliini. 1943 töötati USA-s välja ka penitsilliini tootmise tehnoloogia ning antibiootikumid said seeläbi kättesaadavaks paljudele inimestele. Inimestes tekkis isegi usk, et antibiootikumid on imevahendid, mis aitavad jagu saada kõigist haigustest. Oli teadmata, et antibiootikumide liigne või vale kasutamine võib tervisele väga halvasti mõjuda ning selle tagajärjel võivad välja areneda antibiootikumidele resistentsed bakteritüved. Nii ka muidugi ka juhtus. Üha enam tuleb teateid uute, resistentsete bakteritüvede kohta, mis ei allu enam ravile. Ja üha enam tuleb teateid ka uute, veelgi tõhusamate ja tugevamatoimeliste antibiootikumide väljatöötamisest.

Lisaks on selgunud, et antibiootikume tarvitamine, isegi kui seda teha harva ja õigesti, pole inimese tervisele sugugi mitte nii ohutu ja hea. Nimelt on antibiootikume tarbides oht, et need hävitavad organismis olevad kasulikud ning vajalikud bakterid – näiteks piimhappebakterid.

Inimese seedekulglas elab laias laastus umbes 2 kg baktereid – üle 400 erineva tüübi häid, kehale toimimiseks vajalikke baktereid. Et inimene püsiks terve, peaksid nad seal kenasti olema ja toimetama. Aga kui organismi on rünnanud mõni mittevajalik või agressiivne bakter(inimene on haigestunud) ja ravimiseks kasutatakse antibiootikume, siis hävivad ka head ehk kasulikud bakterid. Tasakaal nihkub paigast. Antibiootikum on küll jagu saanud kahjulikust bakterist, aga soolestiku kasulik mikrofloora on hävinenud ning selle tagajärjel hakkavad vohama nii halvad bakterid kui ka parasiidid, hallitus- ja pärmseened. Lisaks väheneb keha enda võime ise ennast ravida. Tagajärjeks on seedimishäired, erinevad seenpõletikud, tugev väsimus, tööjõu langus, keskendumisprobleemid, mälu nõrkus jne. Et terveneda, peaks inimene taastama oma soolestiku õige mikrofloora. Kuid kuna seal vohab juba ees hoopis midagi muud, on see üsna keerukas ülesanne. Teinekord võib täielikuks tervenemiseks kuluda pikki kuid. Soolestiku mikrofloorat saab taastada probiootikumidega ehk piimhappebakteritega. Sedasorti baktereid leiab hapendatud toitudest.

Tegelikult on looduses väga palju erinevaid taimi, millel on antibakteriaalne toime. Paljud neist on inimkond unustanud, need avastatakse üha uuesti ja ikka ollakse hämmeldunud, kuidas küll võib nii lihtne asi olla sama hea kui keemiline preparaat. Mis on ühed tugevamad looduslikud antibiootikumid? Allpool on järjestatud suvalises järjekorras 8 tõhusat looduslikku antibiootikumi.

  1. Hundihammas ehk Astragalus on organismi vastupanuvõime tugevdaja, antiviiruseline, antibakteriaalne, uriini väljutav, aktiveerib kopsude, mao ja maksa tegevust, kaitseb südant. Hundihammast kasutatakse B hepatiidi, borrelioosi ning maksahaiguste ravimisel.
  2. Sarsaparilla ravib psoriaasi, herpest, taastab maksakudet, puhastab verd.
  3. Tsistus on ülitugev antioksüdant, allergiavastane, tugevalt antibakteriaalne. Ekseeme, aknet ja nahka raviv.
  4. Kassiküüs on üks suurim immuniteeti mõjutava toimega taimseid vahendeid. Tromboosivastane.
  5. Sipelgapuu ehk lapatšo koor on tugevalt antibakteriaalne, viiruste, põletike, hallitus- ja pärmiseentevastase toimega.
  6. Siilkübar ehk punane päevakübar. Sisaldab terve kompleksi põletikuvastaste, viirustevastaste, seentevastaste ja immuunsust tugevdava toimega raviaineid.
  7. Musta pähkli lehel on tugev soolenugilistevastane toime, põletikuvastane, efektiivne seente ja bakterite vastu.
  8. Ashwangandha ehk Withania somnifera aitab liigesepõletike, unehäirete, kasvajate, tuberkuloosi, astma, nahahädade, osalise halvatuse, bronhiidi, seljavalu, lihasreuma ja kroonilise maksahaiguse korral.

Lisaks nendele on mõistagi ka palju muid häid looduslikke antibiootikume. Näiteks: küüslauk, greibiseemned, salvei, sibul jne. Kokkuvõtvalt võib öelda, et kasutage pigem looduslikke antibiootikume kui sünteetilisi. Need on piisavalt võimsad, et tugevdada organismi, hoida ära haigusi või siis asendada sünteetilisi antibiootikume. Enne tasub mõistagi veenduda, et poleks vastunäidustusi, näiteks rasedus, siirdatud organ jne.

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.