Must leeder

Kirjeldus

Must leeder (Sambucus nigra) on põõsana kasvav taimeliik leedri perekonnast kuslapuuliste sugukonnast.

Kasutamine

Droogina kasutatakse peamiselt kuivatatud õisi. Päevane soovitatav annus on 10–15 g. Raviomadusi on ka marjadel, lehtetel ja koores, kuid neid kasutatakse harvem. Põhitoimeaineteks on flavonoidid ja tsüanogeensed glükosiidid.

Musta leedri marjad ja õied toimivad suurepäraselt külmetusvastase ravimina. Õitest valmistatud tee on higistamist soodustav, uriinieritust suurendav ja põletikuvastane. Suurendades bronhilima eritumist, aitab ta leevendada köha ning kurgu kuristamine õieleotisega ravib kurgu limaskesta põletikku. Leedriõitest ja nõgeselehtedest (Utrica dioica) teesegu sobib allergilise nohu ja heinapalaviku leevendajaks. Küpsetes marjades on palju C-vitamiini ja antioksüdante, seega on need head immuunsuse tugevdajad. Rahvameditsiinis on marjadele omistatud higile ajavat ja kergelt lahtistavat toimet. Lehed on samuti lahtistavad ning koor higile ajav, diureetiline ja lahtistav.

Allikas: Wikipedia

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.