Võilillejuur – Taraxaci radix 500 grammi

22.90 

6 laos

Võilill on tuntud ja tugev taim aegade algusest.

Võilillejuure tõmmis tervendab, tugevdab ja puhastab maksa ja suurendab isu. Juured sisaldavad palju organismile üldtugevdavalt mõjuvaid kasulikke aineid nagu glükosiid taraksatsiini, valkaineid, inuliini, mõruaineid, küllastamata happeid. Nüüdisajal on tõestatud, et võilillel on maksarakke kaitsev ja teatud vähirakke hävitav toime.

Valmistusviis:

Häid tulemusi on andnud võilillejuure külmtõmmis. 40 grammile võilillejuure purule lisada 1-1,5 liitrit leiget vett. Hoida 10-15 tundi jahedas, aeg-ajalt loksutades. Kurnata, juua päevas 3 korda 100 kuni 250 ml. Valmis jooki võib hoida külmkapis. Külmtõmmises säilivad kõik boiaktiivsed ained ja vitamiinid.

Võilillejuure jahvatist võib lisada ka paljudesse toitudesse – putrudesse, smuutidesse, kamasegudesse. Teda võib röstida ja valmistada endale kofeiinivaba võilillejuure kohv. Lühema röstimise korral jääb ,,kohvile,, kerge võilillejuure enda maitse, pikema röstimise korral lisandub aga omapärane vaniljearoom.

Vastunäidustused: sapiteede sulgus, soolesulgus, ülihappelisusega gastriit, kõhulahtisus, sapikivide korral pidada nõu arstiga. Raseduse ja rinnaga toitmise ajal tarvitada ettevaatlikult. Liigne juure tarbimine võib põhjustada erutust.

Allikas: Vikipeedia, Maailma ravimtaimede entsüklopeedia

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.