Käokuld

Kirjeldus

Harilik käokuld (Helichrysum arenarium) on korvõieliste sugukonda kuuluv taimeliik. Kasutatakse nii ravimtaimena kui ka kaunistuselemendina.

Kasutamine

Droogiks kasutatakse hariliku käokulla korvõisikuid, ladinakeelse nimetusega floes Helichrysi arenarii. Neid kogutakse õitsemise ajal (juulis ja augustis). Samalt kohalt võiks koguda 3–4 korda sõltuvalt õitsemisest. Korduv kogumine toimub 5–7 päeva pärast.

Õisikuid kuivatatakse tavaliselt varjus. Kuivatamisel õisikud murenevad. Õisikud on võimelised pudenema nii soojas kui ka päikeselises kohas. Standardtingimused: vajalik on niiskus <12%. Õisiku pöörised võiksid olla >1 cm pikkuse varrega umbes 5%, pudenevaid juppe, mis läbistavad sõela 2 mm² suurusi avasid, <5%. Neid võib säilitada kuni 3 aastat.

Käokuld on antibakteriaalse toimega.

Taimede galeenilised preparaadid stimuleerivad sapphapete sünteesi kolesteroolist, suureneb bilirubiini sisaldus sapis. Käokulla ekstrakt annab spastilist toimet. Sellised omadused on tingitud spetsiifiliste flavonoidide olemasolust taimedes.

Ta piirab stafülokokkide ja streptokokkide kasvu, leevendab oksendamist ja iiveldust.

Allikas: Wikipedia

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.