Raudrohi – Achillea millefolium 500 grammi

21.90 

21 laos

Harilik raudrohi (Achillea millefolium) on korvõieliste sugukonna raudrohu perekonda kuuluv mitmeaastane rohttaim. Ta on kasutatav kui ilu- ja ravimtaim.

Raudrohi sisaldab eeterlikke õlisidmõru- ja parkaineid. Kuivatatud võsutükkidest ja õitest valmistatud tee mõjub seedimist soodustavalt ning lõdvestavalt. Takistab põletike tekkimist, mõjub verejooksu sulgevalt ja aitab menstruatsioonivaevuste puhul.

Värskelt kogutud noored lehed sobivad leivakatteks või salatitekohupiima ja köögiviljatoitude lisandiks. Rasvased toidud seeduvad raudrohu mõjul kergemini.

Raudrohtu on ammustest aegadest peetud pühaks taimeks. Keltide iidsed teadjamehed ennustasid raudrohu vartega ilma. Vana-Hiina ennustamist käsitlevas raamatus “Yijing” soovitatakse ennustada tulevikku 52 ühesuuruse kuivatatud raudrohuvarrega. Raudrohtu on seostatud ka maagiaga. Anglosaksi kultuurides usuti, et raudrohi kaitseb kurjuse eest. Iirlased riputasid jaanipäeval koju kimbukese raudrohtu, et hoida eemal haigusi. Põhja-Ameerikast on pärit uskumus, et raudrohu abil saab kindlaks teha, kas väljavalitu petab või mitte. Kui neiu sügab raudrohuga nina ja sellest hakkab verd jooksma, on noormees truu.

Valmistamine: 2 tl/150 ml/100C/10-15 minutit/kurnata.

Vastunäidustused: Rasedus, ülitundlikkus, pikemaajalisel tarbimisel võib põhjustada liigset vere hüübimist.

Allikas: Vikipeedia

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.