Musta leedri õis – Sambucus nigra – 500 grammi

22.90 

17 laos

Must leeder (Sambucus nigra) on põõsana kasvav taimeliik leedri perekonnast kuslapuuliste sugukonnast.

Must leeder on kohalik taim suuremas osas Euroopas. Eestis kasvab teda rohkem Saaremaal ja mandri lääneosas. Ta kasvab erinevates tingimustes, sealhulgas nii niiskes kui ka kuivas viljakas mullas, eelistatult päikselises paigas.

Musta leedri õied toimivad suurepäraselt külmetusvastase ravimina. Õitest valmistatud tee on higistamist soodustav, uriinieritust suurendav ja põletikuvastane. Suurendades bronhilima eritumist, aitab ta leevendada köha ning kurgu kuristamine õieleotisega ravib kurgu limaskesta põletikku. Leedriõitest ja nõgeselehtedest (Utrica dioica) teesegu sobib allergilise nohu ja heinapalaviku leevendajaks.

Valmistamine: 1 spl/200 ml/100C/ 5 -10 minutit/kurnata/ päevas juua 2-3 tassi.

Vastunäidustused: kuna andmed puuduvad ei soovitata raseduse ja imetamise ajal, pikaajaline tarvitamine võib tekitada kaaliumivaegust ning see võib omakorda viia südametöö häireteni.

Allikas: Vikipeedia

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.