Tsistus – Cistus Incanus 250 grammi

17.50 

Tsistus on umbes meetri kõrgune igihaljas puhmas, kollaste või punakasroosade õitega. Ta kasvab väga aeglaselt, kogudes nii endasse suurel hulgal tervistavaid toimaineid. Kuivatatud tsistuselehtedest valmistatud teed on kreeklased ja türklased joonud aastasadu. Kuivad tsistuselehed olid ka oluliseks ekspordiartikliks. Seda veeti laevadega Egiptusesse ja sealt edasi mööda maismaad praeguse Sudaani territooriumile. Nõudlus oli suur tsistusetee tugeva antibakteriaalse ja seentevastase toime tõttu. Polnud ju sel ajal sünteetilisi medikamente ja inimene pidi hädade korral abi leidma ikka loodusest. Tsistus on mainitud ka mitmetes Kreeka müütides ja legendides. Seda taime kasutasid kreeka jumalad sõjameeste haavade parandamiseks, asetades taime haavale. Seetõttu on see taim ka tänapäeval vahemeremaades väga tuntud ja hinnatud.

Nüüd on teadlased kindlaks teinud, et tsistuse droog( taime kuivataud osa) sisaldab väga palju polüfenoole. Polüfenoolid omavad tugevat antioksüdantset toimet. Ja seda ilma kõrvaltoimeteta. Tsistusetees on antioksüdante 3 korda rohkem kui näiteks kõigile tuntud rohelises tees. Antioksüdandid reageerivad kehas vabade radikaalidega, mille liig organismis on paljude haiguste ja üldse vananemise põhjuseks. Vabad radikaalid on väga reaktsioonivõimelised molekulid, tekitades reaktsioone, mille tulemusel tekib veel järgmine suur hulk uusi vabu radikaale. Vabad radikaalid on keha loomuliku funktsioneerimise kõrvalproduktid, mis tekivad hapniku transpordil ja ainevahetuse protsessis. Nende liig organismis kahjustab tervist. Terves organismis peaks valitsema vabade radikaalide ja antioksüdantide vahel tasakaal. Tasakaal on aga tänapäeval üldjuhul paigast ära. Selle põhjustajad on kiirest elutempost tulenev ebaõige toitumine, lisaks muidugi suitsetamine ja alkoholi tarbimine. Tsistusetees olevad polüfenoolid neutraliseerivad vabu radikaale, mis põhjustavad rakkude vananemist, ning tee joomine turgutab keha loomulikku kaitsemehhanismi külmetuse ja viiruste eest. Nii saab end just eriti talvekuudel tsistuseteed juues kaitsta gripi ja külmetushaiguste eest. Erinevalt rohelisest teest võib tsistuseteed juua ka õhtul. Tal on rahustav toime. Samuti on tsistusetee väga väärtuslik tervisliku dieedi koostisosa. Selle joomine parandab, hoiab, ravib ja toidab nahka. Pikemaajaline tsistusetee joomine ravib aknet ja ekseeme, samuti raskesti paranevaid haavandeid ning marrastusi.

Tsistusetee on tugev looduslik antibiootikum. Sedasorti looduslikke antibiootikume tarbides pole karta, et need hävitaks organismis olevad kasulikud ning vajalikud bakterid – näiteks piimhappebakterid. Looduslikke antibiootikume tarvitades pole ohtu, et kehas hakkab vohama pärmiseen (candida albicans). Pärmseene sündroomi tunnuseks on seedimishäired, suguelundite seenpõletik, tugev väsimus, tööjõu langus, keskendumisprobleemid, mälu nõrkus jmt. Tsistust soovitatakse kaariese ja paradontoosi profülaktikaks. Tal on allergiavastane ja südantkaitsev toime.

Tsistusetee valmistamine

Tassitäie( 200 ml) vee kohta tuleks võtta üks kuhjaga teelusikatäis teepuru. Vesi lasta keema ning jahtunult 80 – 85 kraadini valada see purule. Tõmbamisaeg 6 – 7 minutit. Kurnata. Pikemal tõmbamisel hakkavad vabanema kergelt mõrkjad parkained. Teele on sobilik lisada sidrunit, ingverit ja mett. Tee maitse on kergelt sidrunjas, värske ja lõõgastav.

Tsistusetee toimed

  • Looduslik antibiootikum
  • Sisaldab rohkelt antioksüdante (3 x rohkem kui roheline tee)
  • Tugev antibakteriaalne toime
  • Fungitsiidne toime
  • Kaitseb viiruste ja külmetushaiguste eest
  • Ravib nahka, aknet, marrastusi, haavandeid, ekseeme
  • Allergiavastane
  • Borrelioosivastane toime
  • Südantkaitsev toime
  • Profülaktiline vahend kaariese ja paradontoosi jaoks

70 eur/kg

 

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.