Tammekoor – Quercus cortex 500 grammi

16.80 

Tammekooretõmmisel on bakterivastane toime, sobib herpese ja gripiviiruse raviks. On tõestatud, et tammekoore alkoholitõmmisel on antioksüdantne toime, kuid tanniinide kõrvaltoimete tõttu see pikaajaliseks kasutuseks ei sobi. Tammekoorest keedetud teed kasutatakse seespidiselt kõhulahtisuse, soolepõletiku, verejooksu, vereköhimise vastu, samuti põiepõletiku, hambajuure- ja igemepõletiku, taime- ja seenemürgituse korral. Seespidiselt ei tohi tarvitada liiga pikka aega, sest tammekooretee võib põhjustada iiveldust ja ärritust. Ei ole soovitatav ägeda mao- ja soolepõletiku, haavandtõve ja muude ärritusnähtude esinemisel. Ärrituse korral võib tarvitada pärast sööki. Kõhulahtisuse vastu aitab tammekooretee juba ühe päevaga.

Välispidiselt on tammekoorest keedetud tõmmis hea suu limaskesta loputamiseks ja hambapõletiku ravis, kuristamiseks kurgupõletiku leevendamisel, mähisena nahapõletike ja ekseemide korral, vanni võtmiseks hemorroididest põhjustatud kiheluse, samuti valgevooluse ja tupepõletiku korral. Loputusi ja mähiseid ei tehta kunagi kuumalt, keedetud tõmmis peab olema jahtunud vähemalt kehatemperatuurini. Kuumavate nahapõletike ja ekseemide esinemisel on soovitatav kasutada jahedaid mähiseid ja neid ka vahetada.

1 tl droogi valada üle 1 klaasi veega, keeta 10–15 min, lasta tõmmata 45 min ja juua lonkshaaval päeva jooksul. Päevane maksimumannus 9–10 g koort.

 

Allikas: Katrin Luke
fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed

Veeda suvepuhkus lähedastega, naudi rõõmu, mida pakub suvi

Saame Sulle garanteerida, et talvel ka kõige suurema gripilaine korral, suudab Kubja Sulle pakkuda just Sulle vajaliku tee.

Saame Sulle sulle garanteerida, et need teed on toimivad, ajaproovile vastu pidanud ning kõrgekvaliteedilisest toorainest.

Sulle jääb Sinu aeg, Sinu suvi, Sinu elu. Lihtsalt vali meie e-poest endale meelepärased tooted ning me saadame need Sulle lähimasse Omniva pakiautomaati.